Σάββατο 6 Ιουλίου 2013

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΟΜ

Τρία μετάλλια είναι η συγκομιδή των αθλητών του Α.Ο. Μεγάρων στους Μεσογειακούς Αγώνες στην πόλη Μερσίνη από τους αθλητές του Αθανασία Πέρρα, Μάκη Στεργιούλη και Αγνή Δερβένη.
Χρυσό κατέκτησε η Αθανασία Πέρρα στο τριπλούν με άλμα 14.48μ,  καλύτερη επίδοση φέτος στην Ελλάδα, όγδοη στον κόσμο και όριο για την συμμετοχή της στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.
Η Πέρρα είχε επίσης κατακτήσει χρυσό μετάλλιο στην ίδια διοργάνωση στην Πεσκάρα της Ιταλίας το 2009.

Ο Μάκης Στεργιούλης με την ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ πήρε αργυρό μετάλλιο.  Έτρεξε επίσης στον τελικό των 100μ και με επίδοση 10,51 ήρθε 8ος.
Η Αγνή Δερβένη με την ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ100 πήρε χάλκινο μετάλλιο, ενώ στα 400μ με επίδοση 54.05 ήρθε 5η.
Η Νίκη Πανέττα δεν τα κατάφερε στον τριπλούν και με 13.69μ κατέλαβε την 6η θέση.